Sportovní manažer Jaromír Carvan před novou sezonouLéto je v plném proudu, nicméně se neúprosně blíží start hokejové sezony. A mužstvo druholigového Baníku Sokolov vyjede na led již 6. srpna. V prostorách zimního stadionu v Sokolově jsme si proto povídali s manažerem sokolovského klubu Jaromírem Carvanem.

Pane Carvane, můžete přiblížit čtenářům, co se na zimním stadionu děje? Po chodbách se povaluje spousta věcí, které se vyklízejí do přistaveného kontejneru…

Dokončuje se rekonstrukce zázemí A-mužstva, opravovaly se omítky, hlavně se to týká trenérských a skladových prostor. Potřebovali jsme to trošku vyčistit. Jsem rád, že se to ve spolupráci s městem a panem Veverkou podařilo a po nějakém čase to tady zase vypadá tak, jak má.

Hlavní letní hokejovou zprávou pro příznivce Baníku je podepsaná spolupráce s Energií Karlovy Vary ohledně A-mužstev obou klubů…

S Energií už několik let spolupracujeme v oblasti mládeže, v mladším dorostu, starším dorostu a juniorech. Je to partnerský klub vzdálený jen několik kilometrů, máme stejného hlavního sponzora. Myslím, že je to obrovský krok dopředu, pokud ta spolupráce samozřejmě bude fungovat tak, jak jsme si řekli a jak je to nastaveno. Může to být jen ku prospěchu jak hráčů, kteří nejsou tolik vytěžováni v extralize, tak samozřejmě pro nás jako pro Baník, pro který je to zatraktivnění.

Co je hlavním cílem kooperace?

Hlavně jsme se zaměřili na to, aby naši odchovanci a další hráči z našeho regionu hráli tady a nemuseli jsme přivádět hromadu hráčů z jiných, vzdálených měst. Doufám, že sem budou chodit rádi, i výkony podle toho budou vypadat a budeme se pohybovat v klidných vodách tabulky druhé ligy.

Co podle vás přinese vzájemná spolupráce Energii?

Hráči, kteří nebyli ve Varech, ať už v extralize, nebo juniorské MHL, vytěžováni, jezdili až někam do Mostu a Kadaně. U nich jde o to, aby měli méně cestování, celé to podpoří kvalitní trénink. Tito hráči by tady měli hrát tzv. první housle, měli by být stěžejními hráči našeho kádru.

Podle našich informací budou mít šanci se případně prosadit na extraligovou soupisku Karlových Varů i kmenoví hráči Baníku…

Ano. Dohra celé smlouvy s manažerem Energie panem Dočekalem je taková, že pokud tady bude hráč, který odvádí kvalitní výkony, a nemusí to být přímo hráč z kádru Energie, tak může dostat příležitost i v extralize, ať již v tréninkovém procesu, nebo v některém zápase naší nejvyšší soutěže.

Převzali jste také trenérský koncept, který funguje u dorostů a juniorů Sokolova…

Domluvili jsme se na tom, že jeden trenér bude z Energie a jeden bude od nás. Z naší strany jsme k mužstvu vrátili Jana Michnu. Myslíme si, že to odborník je, a navíc je to člověk, který má ohromné znalosti i kvalitní trénink. Kdo ho doplní z Karlových Varů, zatím momentálně nevíme. Padala některá jména, ale oficiální informaci jsme zatím nedostali. S Janem Michnou budou mít kompetence rozděleny 50 na 50, jako rovnocenní partneři.

Kdo z hráčů, kteří zde působili v minulé sezoně, oblékne dres Baníku i letos?

Je to stále v jednání, ale mě strašně těší, že se po složitých věcech v osobním i pracovním životě rozhodl pokračovat Václav Dobřemysl. Pro kabinu bude obrovským přínosem, stejně tak pro Sokolov jako takový. Dále jsme se zaměřili na místní hráče. Bude zde Jan Zmeškal, jako hráč z regionu. Uvidíme, jak to bude s Janem Bauerem, který měl těžký úraz, ale mluvili jsme spolu a měl by se dát dohromady, což je takový malý zázrak. Domluvili jsme se s Mírou Kunclem, který je tady už třetí rok a kromě toho, že je to výborný člověk, tak tady odvedl velký kus práce, čehož si hrozně vážíme. Předběžně jsme ústně domluveni s Láďou Bouškem, který je podobného ražení jako Václav Dobřemysl. Tihle starší hráči by měli být určitou kompenzací při zvýšeném počtu mladých hráčů, kteří tady budou. Jednání vedeme s Romanem Pražákem, o jeho angažmá se rozhodne v nejbližších dnech.

Kdo bude naopak chybět?

Z přespolních tady nebude Martin Kocek, který se vrací do Klášterce, pravděpodobně ani Petr Štrach. Skončil tady Láďa Vrtek, ten si našel angažmá tuším ve druhé francouzské lize. Ze dvou silných pětek nám tady tak zůstane jedna, což by měl být Zmeškal, Kuncl, Boušek, Dobřemysl a Bauer (kariéru ukončil také Jan Soukup a Zdeněk Sopr pozn. autora).

Kdy kádr doplní hráči z Karlových Varů?

Energie jde na led čtrnáct dní před námi, do půlky srpna tam zřejmě nějaká selekce bude a postupně sem začnou přicházet. Při našem příchodu na led 6. srpna bychom měli mít k dispozici již kolem dvaceti hráčů.

Jak to bude vypadat se zařazením sokolovských mladých hráčů?

Kádr budeme mít samozřejmě vyztužen i našimi juniory. Ze staršího dorostu Karlových Varů se vrací Jakub Veverka a Daniel Petrov. Ty zařadíme do tréninkového procesu, stejně jako juniory, kteří zde již působili v minulé sezoně a kteří se budou prát o triko v našem áčku, ať je to Adam Francisko nebo Christian Vilhelm. Uvidíme, jak dopadne Otto Novák, který se zkouší prosadit do juniorky Energie. Jejich zařazení do zápasů áčka bude pouze na trenérech, i když mají hlavně patřit ke stěžejním hráčům našeho juniorského týmu.

S kým se Baník utká v přípravě?

Vždycky to chceme zatraktivnit, takže kromě klasických soupeřů, Klatov a Klášterce, tam je zápas s EHC Burgdorf ze druhé švýcarské ligy nebo také s karlovarskou juniorkou. Poslední zápas hrajeme potom v německém Regensburgu, který má být ostrým testem před zahajovacím utkáním v Táboře 14. září, pokud ještě nedojde k přelosování soutěže, jelikož se objevily informace, že Kolín chce do první ligy.

Autor: Zdeněk Plachý - převzato: Sokolovský deník