Nový systém ligy juniorů

Hodně zajímavý a atraktivní model přinese nový ročník druhé nejvyšší soutěže juniorů. Po několika letech, kdy se hrálo pořád stejným způsobem, doznala liga zajímavých změn, po kterých už dlouho volala. Jediným, co zůstává při starém, je počet skupin a účastníků.

Od sezony 2005/06 je Liga juniorů rozdělena do tří skupin, kdy se hrálo čtyřkolovým systémem. Ale v tuto chvíli je to již minulostí. Od nové sezony se základní část, která začne 20. září bude hrát pouze dvoukolově. Při počtu deseti týmů ve skupině to znamená, že každý celek odehraje osmnáct zápasů. Základní část skončí 1. prosince, o pět dní později začne nadstavba.

Mužstva, která budou po základní části na prvních čtyřech místech svých skupin, vytvoří dvě šestičlenné skupiny, které budou rozděleny podle geografických poloh klubů. Čtyřkolovým systémem tyto týmy odehrají dalších 20 utkání. Všechna mužstva budou mít na startu nadstavby stejnou startovní pozici, protože body ze základní části, se nebudou do nově vytvořené tabulky přenášet. Vítězové obou skupin postoupí do baráže o juniorskou extraligu.

Týmy, které skončí po základní části na pátém až desátém místě, si to spolu rozdají v takzvané „skupině o udržení“ v rámci své skupiny. I tady se bude hrát čtyřkolově každý s každým, týmy tak odehrají dvacet utkání. Rozdílem je to, že do skupiny o udržení, si týmy přenesou body získané v základní části. Poslední tým každé skupiny sestoupí rovnou do příslušné krajské soutěže.

Hracími dny budou opět pátky a neděle. Nemění se ani bodový systém soutěže. Vítěz v základní hrací době bere tři body, v případě remízy přijdou na řadu hned samostatné nájezdy o bonusový bod. Liga juniorů je určena pro hráče ročníků 1994 a 1995, ale na výjimku mohou nastoupit do utkání maximálně čtyři hráči ročníku 1993.

Účastníci Ligy juniorů v sezóně 2013/2014

Skupina Západ:

HC Slovan Ústí nad Labem, HC Klatovy, HC Klášterec nad Ohří, HC Letci Letňany, HC PZ Kladno, HC Energie Karlovy Vary "B" (Sokolov), HC Stadion Litoměřice, HC Hvězda Praha, HC Kobra Praha, HC Baník Most.

Skupina Střed:

HC Strakonice, Královští lvi Hradec Králové, HC Berounští Medvědi, TJ SC Kolín, HC Krkonoše, HC Tábor, TJ Slavoj Velké Popovice, HC Rebel Havlíčkův Brod, IHC Písek, SK Horácká Slavia Třebíč.

Skupina Východ:

HC ZUBR Přerov, HCM Warrior Brno, SK Karviná, LHK Jestřábi Prostějov, HC RT TORAX Poruba, HC Slezan Opava, SHK Hodonín, SKLH Žďár nad Sázavou, HC AZ Havířov 2010, HC Frýdek-Místek.

HC Baník - převzato z Esport.cz