sezóna 1982-83

Soupiska v této sezóně:
brankáři: Petr Brokeš, Pavel Kněžický, Rostislav Špírek
Obránci: Luboš Kudrna, Jindřich Setíkovský, Zdeněk Pilný, Karel Plaček, Bohumír Hrysz, Emil Novotný, Jaroslav Špiler, Martin Beneš, Roman Galeja, Dušan Šafář, Viktor Hanák
Útočníci: Willibald Proschek, Vladimír Palaščák, Jiří Mašek, Miroslav Hylas, Pavel Bureš, Josef Kočí, Vladimír Vimr, Jiří Ryžuk, Miroslav Přerost, Karel Potužník, Miroslav Klapáč, Oldřich Bouda, Jan Linhart, Jan Rous, Václav Strnad, Václav Sluka, Jiří Urban
Trenéři: Zdeněk Jirků a Milan Šmejkal

Od následujícího ročníku byla obnovena opět jenom jedna skupina 1.národní ligy a 3 skupiny 2.národní ligy. První 2 týmy ze skupiny o udržení hrály kvalifikaci o postup do 1.národní ligy, ostatní rovnou sestoupily do 2.národní ligy.

Z výsledků Baníku v této sezóně:
 
1.kolo: 3.10.1982 Sokolov - US Praha 8:1 (3:1,4:0,1:0) Přerost 2, Klapáč 2, Rous, Špiler, Mašek, Kudrna
2.kolo: 7.10.1982 Sokolov - Jihlava B 2:2 (2:0,0:1,0:1 Kočí, Rous
3.kolo: 10.10.1982 Slavia - Sokolov 6:3 (4:1,2:2,0:0) Kudrna, Špiler, Palaščák
4.kolo: 13.10.1982 Sokolov - Ústí n.L. 3:4 (1:2,2:1,0:1) Palaščák 2, Mašek
5.kolo: 17.10.1982 Litoměřice - Sokolov 0:10 (0:4,0:3,0:3) Hylas 3, Mašek 3, Pilný, Linhart, Sluka, Přerost
6.kolo: 21.10.1982 Sokolov - Milevsko 5:0 (1:0,1:0,3:0) Galeja 2, Rous, Kočí, Linhart
7.kolo: 24.10.1982 Ml. Boleslav - Sokolov 8:6 (6:1,1:5,1:0) Mašek, Linhart, Palaščák, Přerost, Kudrna, Sluka
8.kolo: 28.10.1982 Sokolov - Písek 3:4 (1:2,1:1,1:1) Palaščák, Mašek, Ryžuk
9.kolo: 31.10.1982 DP Praha - Sokolov 3:3 (2:1,0:1,1:1) Linhart, Palaščák, Mašek
10.kolo: 4.11.1982 Sokolov - Chomutov 1:3 (1:0,0:2,0:1) Špiler
11.kolo: 7.11.1982 Vimperk - Sokolov 8:3 (3:2,3:0,2:1) Palaščák, Hylas, Přerost
12.kolo: 14.11.1982 US Praha - Sokolov 1:1 (1:0,0:0,0:1) Rous
13.kolo: 17.11.1982 Jihlava B - Sokolov 4:4 (0:0,2:4,2:0) Přerost, Hylas, Ryžuk, Palaščák
14.kolo: 21.11.1982 Sokolov - Slavia 3:0 (1:0,0:0,2:0) Strnad, Setíkovský, Palaščák
15.kolo: 25.11.1982 Ústí n.L. - Sokolov 5:1 (2:0,0:1,3:0) Klapáč
16.kolo: 28.11.1982 Sokolov - Litoměřice 2:1 (0:1,1:0,1:0) Rous, Plaček
17.kolo: 1.12.1982 Milevsko - Sokolov 3:3 (0:0,3:0,0:3) Bureš, Strnad, Palaščák
18.kolo: 5.12.1982 Sokolov - Ml. Boleslav 3:5 (1:0,0:4,2:1) Palaščák, Kudrna, Bureš
19.kolo: 9.12.1982 Písek - Sokolov 8:4 (3:2,2:1,3:1) Urban, Proschek, Klapáč, Ryžuk
20.kolo: 12.12.1982 Sokolov - DP Praha 7:1 (2:1,1:0,4:0) Kočí, Ryžuk, Rous, Mašek, Vimr, Hylas, Setíkovský
21.kolo: 15.12.1982 Chomutov - Sokolov 4:3 (2:1,1:2,1:0) Strnad 2, Mašek
22.kolo: 19.12.1982 Sokolov - Vimperk 0:1 (0:0,0:1,0:0)  
23.kolo: 2.1.1983 Sokolov - Milevsko 9:3 (3:0,3:0,3:3) Rous 4, Klapáč 2, Linhart, Hylas, Mašek
24.kolo: 5.1.1983 US Praha - Sokolov 4:4 (1:1,1:1,2:2) Setíkovský, Sluka, Ryžuk, Klapáč
25.kolo: 9.1.1983 Sokolov - Litoměřice 11:1 (3:0,3:1,5:0) Palaščák 3,Klapáč 3,Rous 2, Přerost, Hylas, Mašek
26.kolo: 12.1.1983 DP Praha - Sokolov 5:1 (3:1,1:0,1:0) Rous
27.kolo: 16.1.1983 Sokolov - Jihlava B 1:2 (0:0,0:0,1:2) Palaščák
28.kolo: 19.1.1983 Písek - Sokolov 5:2 (3:0,1:2,1:0) Palaščák, Vimr
29.kolo: 23.1.1983 volno      
30.kolo: 30.1.1983 Milevsko - Sokolov 1:4 (0:2,0:1,1:1) Klapáč, Proschek, Hrysz, Rous
31.kolo: 2.2.1983 Sokolov - US Praha 2:2 (1:0,0:0,1:2) Palaščák 2
32.kolo: 6.2.1983 Litoměřice - Sokolov 2:5 (1:2,0:1,1:2) Mašek 2, Kočí, Palaščák,Rous
33.kolo: 9.2.1983 Sokolov - DP Praha 5:7 (0:1,2:4,3:2) Kočí 2, Přerost 2, Palaščák
34.kolo: 13.2.1983 Jihlava B - Sokolov 12:2 (4:0,3:1,5:1) Strnad, Palaščák
35.kolo: 19.2.1983 Sokolov - Písek 3:1 (1:1,1:0,1:0) Proschek, Vimr, Mašek
36.kolo: 23.2.1983 volno      

 
Národní liga - skupina A - základní část
 
1. Slovan Ústí nad Labem 22 16 1 5 103:53 33
2. Šumavan Vimperk 22 15 2 5 95:53 32
3. Slavia Praha 22 12 4 6 84:62 28
4. VTŽ Chomutov 22 13 1 8 87:74 27
5. AŠ Mladá Boleslav 22 12 2 8 94:74 26
6. DP Praha 22 10 5 7 79:68 25
7. Dukla Jihlava B 22 7 8 7 85:74 22
8. Jitex Písek 22 10 1 11 75:85 21
9. Baník Sokolov 22 6 5 11 78:72 17
10. ZVVZ Milevsko 22 6 5 11 66:94 17
11. Uhelné sklady Praha 22 5 1 16 65:115 11
12. VTJ Litoměřice 22 2 1 19 48:135 5


Národní liga - skupina A - o udržení
 
1. Dukla Jihlava B 34 17 8 9 151:105 42
2. DP Praha 34 18 5 11 160:117 41
3. Jitex Písek 34 18 2 14 133:121 38
4. Baník Sokolov 34 11 7 16 127:117 29
5. ZVVZ Milevsko 34 10 6 18 122:163 26
6. Uhelné sklady Praha 34 9 3 22 104:176 21
7. VTJ Litoměřice 34 2 1 31 68:213 5