sezóna 1979-80

     V tomto ročníku 1979-80 v I.národní hokejové lize nastupoval Baník Sokolov v této sestavě: brankáři - 1 Jan Slánský, 3 Miroslav Špírek, obránci - 5 Karel Trachta, 7 Jindřich Trachta, 3 Jaroslav Škorpík (C), 9 Vladislav Kalousek, 12 Luboš Kudrna, 4 Z.Pilný, 23 B.Hryzs, útočníci - 20 Pavel Bureš, 14 M.Sýkora, 6 Karel Bláhovec, 10 J.Kočí, 21 Vladimír Palaščák, 8 Jan Rous, 11 Linhart, 13 Karel Potužník, 15 J.Lučan, 19 P.Petrov, 18 J.Zajíček, 23 M.Klapáč.

     Přátelská utkání: 7.8.1979 Baník Sokolov - Škoda Plzeň 0:4 (0:0, 0:3, 0:1), 9.8.1979 Škoda Plzeň - Baník Sokolov 12:0, 10.8.1979 Baník Sokolov - CHZ Litvínov 3:3, 14.8.1979 Baník Sokolov - VTŽ Chomutov 8:4, 15.8.1979 Baník Sokolov - VTJ Vyškov 6:3, 17.8.1979 Baník Sokolov - SC Dynamo Berlín (NDR) 4:2.

    30.8.-1.9.1979 se hrál v Sokolově již tradiční mezinárodní turnaj o putovní pohár generálního ředitele HDBS, tentokráte za účasti juniorů ČSSR 20, RKS Stoczniovec Gdaňsk, Slezanu STS Opava a Baníku Sokolov. 

Výsledky turnaje: 
Baník Sokolov - ČSSR 20 6:3
Slezan Opava - RKS Gdaňsk 11:3
Baník Sokolov - RKS Gdaňsk 4:1
Slezan Opava - ČSSR 20 5:4
Baník Sokolov - Slezan Opava 6:2
ČSSR 20 - RKS Gdaňsk 10:1

Tabulka turnaje: 
1 Baník Sokolov 16:6 6
2 Slezan Opava 18:13 4
3 ČSSR 20 17:12 2
4 RKS Gdaňsk 5:25 0


 z dostupných výsledků mistrovských utkání Baníku v této sezóně:
 
20.9.1979 Jihlava B - Sokolov 4:2 (1:1,3:0,0:1) Mašek, Palaščák
23.9.1979 Sokolov - Slavia 5:4 (1:1,2:3,2:0) Palaščák 2, Bláhovec, Kočí, Sýkora
26.9.1979 Vimperk - Sokolov 1:2 (0:1,0:1,1:0) Potužník, Mašek
30.9.1979 Sokolov - Neratovice 6:2 (1:1,2:0,3:1) Potužník, Mašek, Kočí, Kudrna, Bláhovec, Bureš
4.10.1979 Ml. Boleslav - Sokolov 2:3 (1:0,0:2,1:1) Potužník, Palaščák, Kalousek
7.10.1979 Liberec - Sokolov 6:3 (1:1,2:1,3:1)  
11.10.1979 Sokolov - Příbram 8:4 (1:1,6:1,1:2) Potužník 2, Palaščák 2, Bláhovec, Hrysz, Škorpík, Mašek
14.10.1979 Ústí n. L. - Sokolov 6:1 (1:0,4:1,1:0) Rous
18.10.1979 Sokolov - Chomutov 4:4 (2:1,2:1,0:2) Kočí, Sýkora, Potužník, Rous
21.10.1979 Milevsko - Sokolov 6:3 (1:1,4:1,1:1) Sýkora, Petrov, Pilný
25.10.1979 Sokolov - Litoměřice 4:3 (3:2,0:1,1:0) Bureš, Palaščák, Rous, Kudrna
31.10.1979 Sokolov - Jihlava B 0:4 (0:3,0:1,0:0)  
4.11.1979 Slavia - Sokolov 2:3 (0:1,1:1,1:1) Bureš 2, Hrysz
8.11.1979 Sokolov - Vimperk 2:2 (0:0,1:2,1:0) Rous 2
11.11.1979 Neratovice - Sokolov 3:2 (1:1,2:0,0:1) Palaščák, Kočí
14.11.1979 Sokolov - Ml. Boleslav 4:2 (0:2,1:0,3:0) Potužník, Sýkora, K.Trachta, Palaščák
18.11.1979 Sokolov - Liberec 4:5 (2:1,2:0,0:4) Mašek 2, Palaščák, Sýkora
21.11.1979 Příbram - Sokolov 5:4 (3:2,0:1,2:1) Potužník, Bláhovec, Palaščák, Sýkora
25.11.1979 Sokolov - Ústí n. L. 2:2 (1:0,1:0,0:2) Petrov, Palaščák
29.11.1979 Chomutov - Sokolov 4:2 (0:0,3:1,1:1) Palaščák, K.Trachta
2.12.1979 Sokolov - Milevsko 5:2 (1:1,1:1,3:0) Rous 2, Hrysz, Bureš, Palaščák
5.12.1979 Litoměřice - Sokolov 2:2 (1:0,0:1,1:1) Kudrna, Palaščák
9.12.1979 Jihlava B - Sokolov 6:3 (2:0,1:1,3:2) Rous 2, Kočí
13.12.1979 Sokolov - Slavia 5:3 (1:1,3:0,1:2) Sýkora, Bureš, Palaščák, Mašek, Kočí
16.12.1979 Vimperk - Sokolov 2:3 (1:2,0:1,1:0) Mašek, Palaščák, Rous
19.12.1979 Sokolov - Neratovice 2:4 (1:0,1:2,0:2) Rous, Palaščák
22.12.1979 Ml. Boleslav - Sokolov 5:2 (2:0,3:0,0:2) Rous, Palaščák
2.1.1980 Liberec - Sokolov 7:2 (1:0,3:1,3:1) Palaščák 2
6.1.1980 Sokolov - Příbram 4:0 (2:0,1:0,1:0) Kočí, Bureš, Mašek, Palaščák
9.1.1980 Ústí n. L. - Sokolov 13:1 (4:1,5:0,4:0) Palaščák
13.1.1980 Sokolov - Chomutov 4:2 (1:1,2:0,1:1) Sýkora, Bláhovec, Palaščák, Bureš
16.1.1980 Milevsko - Sokolov 0:3 (0:1,0:1,0:1) Palaščák, Bureš, Kočí
20.1.1980 Sokolov - Litoměřice 3:2 (0:1,1:0,2:1) Palaščák 2, Sýkora
27.1.1980 Sokolov - Jihlava B 3:7 (1:1,0:6,2:0) Bláhovec, Mašek, Pilný
30.1.1980 Slavia - Sokolov 5:3 (4:0,0:1,1:2) Bureš 2, K.Trachta
3.2.1980 Sokolov - Vimperk 8:3 (4:3,3:0,1:0) Palaščák 3, Bureš, Mašek, Petrov, Sýkora, K.Trachta
6.2.1980 Neratovice - Sokolov 4:1 (0:1,2:0,2:0) Palaščák
10.2.1980 Sokolov - Ml. Boleslav 4:1 (0:0,3:1,1:0) Hrysz, Mašek, Potužník, Linhart
13.2.1980 Sokolov - Liberec 3:3 (0:2,1:1,2:0) Palaščák 2, Pilný
17.2.1980 Příbram - Sokolov 2:10 (0:5,1:2,1:3) Bureš 4, Rous 2, Linhart 2, Škorpík, Sýkora
20.2.1980 Sokolov - Ústí n. L. 6:2 (2:1,2:0,2:1) Kočí 3, Mašek, Slezák, Sýkora
24.2.1980 Chomutov - Sokolov 5:2 (1:0,0:1,4:1) Rous, Kočí
27.2.1980 Sokolov - Milevsko 4:3 (1:0,1:3,2:0) Palaščák, Škorpík, Pilný, Rous
2.3.1980 Litoměřice - Sokolov 5:2 (0:0,2:1,3:1) Palaščák, Bureš

  Národní liga skupina A
 
1. Slovan Ústí nad Labem 44 32 2 10 223:109 66
2. VTŽ Chomutov 44 27 5 12 177:131 59
3. Dukla Jihlava B 44 26 5 13 195:132 57
4. Stadion Liberec 44 21 7 16 190:147 49
5. Baník Sokolov 44 20 5 19 149:159 45
6. Slavia Praha 44 19 6 19 188:161 44
7. ZVVZ Milevsko 44 19 3 22 161:165 41
8. VTJ Litoměřice 44 18 5 21 156:174 41
9. Šumavan Vimperk 44 16 8 20 148:192 40
10. AŠ Mladá Boleslav 44 16 5 23 152:165 37
11. Baník Příbram 44 11 4 29 127:211 26
12. Spolana Neratovice 44 9 5 30 111:231 23