sezóna 1961-62

Rok 1960 byl ve znamení výstavby zimního stadionu s umělou ledovou plochou. Vlivem opoždění výstavby mohla být činnost klubu zahájena až 19.12.1961. Do té doby oddíl žádnou činnost nevyvíjel. Výstavba stadionu však nebyla jediným důvodem nečinnosti. Měl na ni vinu samotný výbor oddílu, který prakticky stagnoval a čekal na novou ledovou plochu.
     To mělo za následek i propasení přestupního termínu, ve kterém se mohl oddíl do nastávajícího soutěžního období dobře posílit několika závodníky, kteří měli zájem za Baník Sokolov hrát. Jelikož do konce sezóny nebyl již jiný přestupový termín určen, nemohli tito hráči vyvíjet aktivní činnost ke škodě oddílu.
     Ve výboru byly v té době obsazeny jen ty nejnutnější funkce a i v těch ještě někteří funkcionáři nepracovali, takže celá tíha ležela na několika jednotlivcích, kteří ani při nejlepší vůli nemohli zajistit řádnou přípravu a další činnost oddílu.
     Při zahájení sezóny měl oddíl k dispozici jedno mužstvo dospělých a jedno družstvo dorostu. Teprve v průběhu sezóny bylo sestaveno druhé družstvo dospělých, jehož vedením byl pověřen hráč tohoto družstva J.Trubač. Kromě toho byla ustavena dvě družstva žáků.
     Tréninková činnost byla v té době těžkou záležitostí pouze jednoho muže, trenéra Fr.Vrkoče, který zajišťoval přípravu všech družstev. Teprve později se dorostu ujal pan Kos a žáků pan Hora. Okolnost, že už byl k dispozici vlastní zimní stadion, vytvořila předpoklad pro důkladnější tréninkovou činnost i možnost sehrání více přátelských a přípravných zápasů.

"A" mužstvo bylo účastníkem I.A třídy západočeského kraje skupiny C, v průběhu sezóny sehrálo sedm mistrovských utkání se ziskem 12 bodů (6 vítězství, 1 prohra) a s aktivním skóre 63:18. Na tři zápasy se přes několikeré výzvy a urgence prostřednictvím krajské sekce soupeři nedostavili. Vzhledem k tomu, že druhou polovinu soutěže odehrálo částečně jen naše mužstvo, rozhodla krajská sekce ukončit sezónu po odehrané I.polovině. Při vyhlášení konečné tabulky bylo použito ustanovení článku 101 tehdejšího hracího řádu o vzájemném utkání a tím skončil Baník na druhém místě za TJ Stará Role při stejném počtu bodů i přesto, že měl o 14 branek lepší brankový rozdíl. TJ Stará Role byla totiž vítězem vzájemného utkání poměrem 2:3. Jednota podala námitky předsednictvu sekce ledního hokeje. Tyto byly zamítnuty.

Oddíl ledního hokeje měl snahu v přátelských zápasech získat pro Sokolov start našich špičkových mužstev, aby dosáhl co největší propagace ledního hokeje v okresu. Tato snaha se vyplatila, neboť zde startovala prvoligová mužstva Plzně (4:9) a VTŽ Chomutov (2:7), druholigové Dynamo K.Vary (2:7). Věkový průměr mužstva Baníku Sokolov v této době činil 26,8 roků.