sezóna 1958-59

Tato sezóna vzhledem k nepříznivým podmínkám byla poměrně krátká. Činnost oddílu byla zahájena suchým tréninkem společně s oddílem kopané. Začátkem listopadu 1958 byla zahájena tréninková příprava na ZS v Karlových Varech dvakrát týdně po dvou hodinách za účasti prvého a druhého mužstva a také dorostu.
    Druhé družstvo bylo přihlášeno do okresního přeboru a dorost do krajského. Na ZS v Karlových Varech absolvoval oddíl celkem 32 tréninkových hodin. Družstva dospělých vedl trenér K.Charvát a dorost trenér F.Vrkoč. Tréninkové prvky byly často narušovány střídající se účastí hráčů, takže příprava áčka pro oblastní soutěž byla nedostačující, což se projevilo v mistrovských utkáních.
    Před zahájením mistrovských utkání sehrálo první družstvo tři přátelská utkání, dvakrát zvítězilo a jednou prohrálo, poměr branek byl 20:10.

V oblastní soutěži sehrálo první mužstvo devět utkání, z toho dvě vítězně, jedno nerozhodně a šestkrát prohrálo. Jeden výsledek byl kontumován v neprospěch Baníku. Poměr branek byl pasivní 30:63.

1 Horní Bříza 8 1 1 52:24 17
2 Holoubkov 7 0 3 60:25 14
3 Rožmitál 7 0 3 56:39 14
4 B.Příbram 3 2 5 28:43 8
5 Sokolov 2 1 7 30:63 5
6 Chomutov 1 0 9 29:60 2

Sestava byla následujíc (v závorce počet branek): Kanta, Tesař, Dašek, Havránek, Žoček, Hora (21), Lipman (14), Makoň (9), Seitl (9), Kučera (8), Kužma (7), Poprštejn (4) Krejza (3), Menšík (1), Hybš (1).
    Vítězem oblastní soutěže naší skupiny se stal Tatran Horní Bříza před Spartakem Holoubkov. Tři poslední družstva sestoupila do krajských přeborů. Dá se říci, že rozestavěný zimní stadion v Sokolově a nepřízeň počasí zatím podlamují snahu o vyšší úroveň ledního hokeje v Sokolově. Trenér Charvát později odstoupil a jeho funkcí se ujal F.Vrkoč.

Druhé družstvo skončilo v okresním přeboru na třetím místě a dorost v krajském přeboru na čtvrtém místě. Tato dvě družstva si tímto umístěním zajistila další účast ve svých soutěžích.