sezóna 1951-52

Po zahajovacím přátelském zápase se Slávií Karlovy Vary II., ve kterém HDBS zvítězil 2:1 (0:0,0:1,2:0) následoval řetěz přátelských utkání hraných od 16.11.1951 do 18.01.1952 vesměs na karlovarském zimním stadionu. Mimo druhého zápasu se Slávií K.Vary II., který skončil 1:1 a zápasu se Slávií K.Vary I., ve kterém mužstvo HDBS reprezentovalo kraj a který skončil výsledkem 2:5 pro Slávii K.Vary pro třetinách (0:3,1:2,1:0) zvítězilo mužstvo ve všech ostatních přátelských utkáních. V některých velmi vysoko jako například s JNV Karlovy Vary 30:1, se Sokolem Loket 17:4. s Kraslicemi 23:3 a s ČSSZ Sokolov 23:2. V sestavě doznalo mužstvo několik změn:

nová sestava

Bláha Karel (Oplt)

Hybš (5)                    Jiskra (6)
               Pokorný (16)             Poprštejn (19)
         Lavička (35)       Hora (57)       Žoček (29)
          Kšanda (8)     Javorský (40)    Kučera (19)

Kopal (6)

V závorce je počet branek. Několikráte hostoval v této sezóně Macelis, bývalý hráč Českých Budějovic.

Mistrovské zápasy přeboru kraje Karlovy Vary byly zahájeny 14.1.1952 zápasem v Mariánských Lázních. V utkání zvítězilo naše mužstvo 18:3 (8:1, 7:1,3:1), když branky vstřelili Hora 6, Pokorný 4, Kučera 2, Javorský 2, Lavička, Žoček, Kšanda a Jiskra po jedné.
    Další mistrovské utkání :
-

mistrovské zápasy

16.01.1952 Slavia K.Vary II.  - HDB Sokolov 4:11 (4:4,0:3,0:4)
 18.01.1952 HDB Sokolov  - Likos Chodov 4:1 (1:0,0:1,3:0)
 25.01.1952 HDB Sokolov  - Kraslice 18:2 (7:0,6:0,5:2)
 27.01.1952 Pošta K.Vary  - HDB Sokolov 4:3 (3:1,1:2,0:0)

Dne 29.1.1952 pak se na ZS Karlovy Vary hrálo rozhodující utkání o vítěze "Krajského přeboru" s NVČ Nejdek. HDB Sokolov vítězí 16:4 po třetinách (1:1,10:1,5:2). Branky vstřelili: Poprštejn 6, Hora 4, Kučera 3, Lavička 1, Pokorný 1 a Javorský 1.

HDB Sokolov se tak stal mistrem Karlovarského kraje !

Jako mistr kraje Karlovy Vary postupuje do kvalifikačního turnaje o postup na mistrovství republiky, kterého se účastní:

Karlovy Vary  HDB Sokolov

Od 10.2.1952 do 2.3.1952 se hrál již zmíněný kvalifikační turnaj o postup do mistrovství republiky.
-

kvalifikační turnaj

10.02.1952 AZNP Mladá Boleslav  - HDB Sokolov 3:5 (0:2,2:2,1:1)

branky : Žoček 4, Kšanda 1

12.02.1952 HDB Sokolov  - ŠSZ Tábor 2:14 (2:3,0:6,0:5)

branky : Hora, Lavička

15.02.1952 Kolora Liberec  - HDB Sokolov 4:6 (1:3,1:1,2:2)

branky : Hora 2, Lavička 2, Javorský 1, Žoček 1

21.02.1952 HDB Sokolov  - TOS Holoubkov 2:10 (0:5,0:1,2:4)

24.02.1952 Hostivař  - HDB Sokolov 8:3 (1:0,5:0,2:3)

branky : Lavička 3

02.03.1952 HDB Sokolov  - Korda Litvínov 5:4 (0:1,2:2,3:1)

branky : Javorský 2,Kučera 1, Pokorný 1, Poprštejn 1

HDBS skončil v turnaji na výborném 3.místě ! Postoupil TOS Holoubkov.

V průběhu kvalifikačního turnaje zajíždělo mužstvo na sever Čech ke třem přátelským utkáním. Prohrálo s Preciosou Jablonec 6:3, zvítězilo s Tatrou Česká Lípa 5:11 a s OVS Česká Lípa 1:4.

Celkem mužstvo sehrálo v sezóně 27 zápasů z toho 19 vítězných, 1 nerozhodně a 7 porážek.
    V přestávce mezi ukončením krajského přeboru a zahájením kvalifikačního turnaje do mistrovství republiky se našemu mužstvu dostalo cti hostit ( a to poprvé na vlastním ledě ) naše národní mužstvo, odjíždějící na Olympijské hry do Oslo. Zápas skončil po dvou třetinách 4:6 ! ve prospěch našich vzácných hostí. Třetí třetina se pro nezpůsobilý led nehrála, aby nedošlo ke zranění našich reprezentantů. Hrálo se 4.února 1952 a mužstvo ČSR nastoupilo v sestavě: